KURZY THAJSKEJ TRADIČNEJ MASÁŽE

Thajská jógová masáž je somatickou metódou vychádzajúcou zo spirituálnych ayurvédskych  tradícií, ktorá bola štandadartne vykonávaná v budhistických kláštoroch. Je systémom energetického vyváženia organizmu vykonávaná pomalými ťahovými pohybmi, mäkkou manipuláciou   spojovacieho tkaniva a  pôsobením tlakom na zóny, body, dráhy. Klient počas masáže zostáva pasívnym, nevyvíja úsilie. Preto ju často nazývajú aj pasívnou jógou. Je somatickou metódou  založenou na spirituálnych základoch buddhizmu. Študenti si  na kurze osvojujú základné postupy masáže na klientovi. Teóriu energetických línií a bodov, podľa ayurvédskych princípov. Naučia sa technikám pomalého naťahovania a rytmického stláčania s využitím ťažiska svojho tela. Účastníci kurzu získajú schopnosť poskytovať 1/2  až 2 hodinovú základnú masáž, na elimináciu účinkov stresu, stimuláciu cirkulácie tekutín v organizme, zlepšenie vitality a adaptačných mechanizmov.

Apr. 11, 2019

KURZ THAJSKEJ MASÁŽE

ZÁKLADNÝ KURZ
Maximálny počet účastníkov na kurze je 14
Intenzívny výukovy program v dĺžke 30 hodín / 4 dni/

Študenti si osvoja základné postupy masáže na klientovi. Teóriu energetických línií a bodov, podľa ayurvédskych princípov. Naučia sa technikám pomalého naťahovania a rytmického stláčania s využitím ťažiska svojho tela. Základná úroveň spája techniky a koncepciu južných tradičných škôl: Royal method - Wat Po - Buddhai Sawan school. Účastníci kurzu získajú schopnosť poskytovať 1/2 až 2 hodinovú základnú masáž, na elimináciu účinkov stresu, stimuláciu cirkulácie tekutín v organizme, zlepšenie vitality a adaptačných mechanizmov. Masážou budú schopní odstrániť energetické bloky a aktivovať samoliečivé procesy organizmu.
Lektor kurzu: Robert Urgela, zakladateľ školy masáží a východnej kultúry človeka. Študoval tri primárne thajské tradície: thajskú masáž školy Wat Po, kráľovskú metódu „Royal“ Buddhai Sawan Institute a vidiecký štýl thajskej masáže.

Propozície Thajská masáž a prihláška 2019

Termín:11.-14.4. 2019
Zahájenie: vo štvrtok o 11.00 hod.
Ukončenie: v nedeľu okolo 17.00 hod.
Miesto: Alishaba, Banská Bystrica, Dolná 9.

KURZ PROFESIONÁLNEJ THAJSKEJ MASÁŽE

BIELY MEDVEĎ - masáž so staroslovanskými koreňmi

Masáž nohami Biely Medveď je metódou  hĺbkového prepracovania  organizmu cez oporno pohybový aparát. Vykonávanie tejto unikátnej formy masáže „objednáva“ zosilnenie krvnej kapilárnej cirkulácie  v stiahnutých, stuhnutých častiach tkanív,  v ktorých už začal stagnovať krvný  tok.  

Masážou Biely Medveď  narastá energetický rozkyv človeka. Zúženie  energetického potenciálu medzi fázami otvorenia a uzavretia obmedzuje naše fyziologické funkcie. Zároveň sa automaticky zapína obranná reakcia zužujúca schopnosť prežívania emócií. Obranná reakcia je  psychickou  bariérou, ktorá je  často väčšou prekážkou než samotné telesné obmedzenie hybnosti, funkčnosti. V obrannej reakcii sa znižuje efektivita všetkých prostriedkov, ktoré človek používa pre svoje ozdravenie. Človek, ktorý zapol obrannú reakciu,  postavil hranicu vo svojom duchu a tým znemožňuje aby sa jeho stav začal zlepšovať. Veľkým prínosom tlakovej  masáže nohami je, že odoberá obrannú reakciu. Človek po nej začína pociťovať signály ľahkosti, radosti zo života, bezstarostnosti, v závislosti od sily obrannej reakcie. Svoje problémy začína zvládať ľahšie. Začína sa meniť jeho psychika, dokáže odpustiť, stáva sa srdečnejším, veľkorysejším. Vďaka hĺbkovej masáži sa obranná reakcia rozpúšťa a človek sa uvoľňuje telesne aj psychicky. Na  zvýšenie energetického potenciálu človeka neexistuje na západe mnoho metód. Tie jestvujúce sú  vypracované  na zapnutie jinových stavov. Posilňovne, fitness, šport, bojové umenia, západné masáže, metódy relaxácie... sú všetky  prostriedkami uzatvárania. Slúžia naberaniu, sťahovaniu, ochraňovaniu masy. Absentujú metódy na rozťahovanie, rozpustenie, uvoľnenie, zbavenie sa  masy.
 

 FUNGOVANIE MASÁŽE  BIELY MEDVEĎ

 Masér  vykonáva rytmické stláčanie tkaniva masírovaného  v súlade s meridiánovým systémom, využívajúc pri tom  hmotnosť  svojho tela. Stláčaním tkaniva vyvoláva skracovanie medzibunkových väzieb. Následkom stláčania dochádza k reflexnému uvoľňovaniu svalov, šliach, väzivového aparátu . Srdcovo cievny systém rozšírením  svojho kapilárneho toku v nich  zabezpečuje vyživovanie  hlbokých vrstiev tkanív, ktoré by bežnými masážami neboli dostupné.  Ak si už organizmus zvyká na stav stiahnutia, masáž  v štýle Biely medveď sa stáva bezkonkurenčnou metódou uvoľnenia a naštartovania energetického potenciálu organizmu človeka. Uvoľňujú sa nielen svaly a šľachy ale aj „napätie charakteru“. Ak  má človek pocit že sa jeho život  stáva namáhavým, ťažkým, je najvhodnejšie  uvoľniť ho práve hĺbkovou masážou nohami. Po niekoľkých  opakovaniach sa zvýši  jeho práceschopnosť, životaschopnosť, optimizmus. Rozťahovaním a zmäkčovaním  stiahnutého väzivového aparátu človek pocíti rýchlu úľavu. Zapínajú sa uňho jangové procesy oslobodzovania sa od zužujúcej hranice. Tie sú sprevádzané  pocitom príjemnosti, ľahkosti nielen na tele ale aj na duši. Metódu dopĺňa vnútorná masáž vlastným srdcovým pulzom,  ale je  efektívna  aj samostatne.

HISTÓRIA MASÁŽE  
Hĺbková masáž nohami je  staroveká forma práce s telom. Podobná forma práce s energetikou bola pôvodne vykonávaná v kláštoroch budhistickými mníchmi. Objavila sa aj v tradícii  thajských terapeutických masáží a v metódach pôsobenia na človeka u starých Slovanov. Podobným spôsobom liečil členov ruskej cárskej rodiny Rasputin. V modernej dobe ju oživil profesor Vasilij Lenský autor školy Talgar, založenej na mnohopolárnom systéme.
 

POSTUP

Špecialista masáže nohami  využíva svoju váhu na stláčanie,   naťahovanie  a uvoľňovanie svalov na celom tele. Hĺbková masážna terapia  postupuje podľa meridiánových línií. Správne použitie techník masáže poskytuje  hlboké uvoľnenie. 

Táto forma manuálnej terapie  nepôsobí na   izolované  telesné časti, ale zaoberá sa komplexným pôsobením na celkový stav človeka. Hĺbková masáž  okrem povrchových vrstiev svalstva, uvoľňuje aj hlboko ležiace tkanivá, a štruktúry väzivového aparátu. Masáž zmäkčuje obaly v ktorých sú uložené svaly a ktorých napätie určuje našu telesnú formu, naše držanie tela a vzorce telesného napätia.  Masáž  je  diagnostikou a zároveň aj korekciou  problémov. Pomáha obnovovať  harmonický tok nervových impulzov a stimuluje lymfatický obeh. Telo sa stáva pružnejším, svaly a kĺby lastickejšími.  Efektívne pôsobí pri chronických bolestiach  krížov, lopatiek a  chrbtice.  Táto jedinečná hĺbková  práca  na svalom aparáte  je vykonávaná prevažne  manévrovaním  nôh, ktoré sa aplikuje  na všetky  časti  tela, uvoľňuje a detoxikuje svaly a stimuluje telo na vlastné  samoliečebné  procesy. Masáž je prospešná pri svalových problémoch a zároveň zlepšuje celkové zdravie, pôsobí uvoľňujúco odstraňuje následky stresu a  revitalizuje organizmus. Pokiaľ nie je v poriadku funkcia niektorých vnútorných orgánov, svaly a  fascie - obaly nachádzajúce sa nad nimi, sú vo veľkom povrchovom napätí. Uvoľnením tohto napätia je možné pôsobiť  pozitívne  na harmonizáciu činnosti týchto orgánov. Prináša úľavu pre ľudí duševne preťažených a emocionálne nevyvážených.

ÚČINKY MASÁŽE
 
Masáž  tlakom chodidiel  zabezpečuje  hlboký tlak rozširujúci sa na veľkú plochu. Tento spôsob práce so „špongiovým“ efektom, presúva veľa tekutín k hlbokým tkanivám a je veľmi účinný v rozpustení bolestivých miest. Hlboké stláčanie  svalstva  zmierňuje  poruchu eliminácie tekutín a pomáha zlepšiť vylučovanie odpadových látok. Má  dobrý efekt  u klientov trpiacich  chronickými  problémami  a bolestivosťou chrbtového svalstva. Pri masáži sa vytvára efekt súmerného stláčania a uvoľňovania väzivového aparátu obklopujúceho  celú chrbticu. Tlaková masáž rozťahuje  hlboké svaly ktoré vystierajú chrbticu, preto je vhodná pre ľudí s nerovným alebo asymetrickým držaním tela. Proces starnutia  sa prejavuje predovšetkým na tzv. spojovacom tkanive nášho  organizmu. Tvoria ho  pokožka, obaly svalov, šľachy, medzi stavcové platničky, výstelka vnútorných orgánov. Stláčanie nohami pomáha uvoľňovať stlačené spinálne nervy. Pôsobí sa  na  oblasti  ktoré sú príčinou bolestí a vytvára sa  priestor pre zaujatie pôvodnej prirodzenej pozície v segmente. Masážne techniky môžu roztiahnuť a predĺžiť  chrbticu, pretože špecifické  stláčacie pohyby  naťahujú skrátené úpony a svaly. Takto sa postupne dá zbaviť  chronických bolestí v krížoch, ischialgií, lumbága. Je možné  upraviť statiku v krížovo-bedrovej oblasti a vytvoriť podmienky  pre zlepšenie postavenia  chrbtice. Pod pôsobením hlbokého tlaku v  miestach  ktoré tvrdnú a vyschýnajú, opäť ožíva vyschnutá kapilárna sieť, ktorá zabezpečuje výživu tkanív. Dovoľuje obnoviť stratenú pružnost a ohybnosť v jednotlivých pohybových segmentoch ktoré nie sú izolované, ale vzájomne na seba previazané. Pri hlbokom stláčaní tkanív, sa uvoľnením endorfínov a neuromediátoru acetylcholýnu do krvného obehu, stimuluje parasympatická vetva vegetatívneho nervového systému. Tým sa posilňuje stav pokoja, útlmu, oddychu.
Jedna procedúra hĺbkovej  masáže trvá približne 60 min. Vykonáva sa cez voľné oblečenie

Глубинный массаж - Hĺbková masáž

PROPOZICIE KURZU BM 2019

KURZ -TIBETSKÉ ZVUKOVÉ MISY Úvod do metodiky používania

Tibetské zvukové misy sú starodávnym akusticko rezonančným nástrojom umožňujúcim pôsobiť na fyzický, energetický, fyziologický a psycho emocionálny stav človeka. Majú historické, kultúrne a spirituálne pozadie tibetského Buddhizmu. Zvukové misy sa používajú v alternatívnych terapiách,  relaxáciách, ozdravujúcich programoch ako aj pri rituáloch a obradoch. Ich rozozvučanie je sprevádzané bohatou škálou sprievodných zvukov, ktoré majú vplyv na ľudské telo, psychiku a energetiku a aj na prostredie človeka v ktorom sa nachádza. Výsledkom je harmonizácia organizmu, relaxácia, energetizácia a vyladenie organizmu človeka ktoré sa pod vplyvom nadmerného stresu a disharmonických vplyvov prostredia rozladilo.

OBSAH WORKSHOPU

Workshop znamená prvý stupeň práce s tibetskými zvukovými misami. Tematické okruhy workshopu pozostávajú z teoretickej bázy a z praktických zručností pri zostavení a vykonávaní zvukovej masáže a sebamasáže. Účastníci sa oboznámia s pôvodnou védickou koncepciou používania zvukov a aj s výsledkami moderných výskumov v oblasti pôsobenia zvuku na organizmus človeka. V prvom rade si však osvoja praktické techniky práce s misami. Oboznámia sa s postupmi uvoľnenia stresu, diagnostikou, harmonizáciou, relaxáciou pomocou zvuku. Stimulácia zvukovými misami, prispieva k posilneniu samoliečebných a regeneračných procesov organizmu a k  udržaniu vyrovnaného psychického a telesného zdravia človeka. Dané postupy prispejú aj k osobnému rastu a seba rozvoju špecialistu - zvukového terapeuta.  

Aug. 15, 2017

POVEDALI O KURZOCH

Ahoj Robo
chcem sa este aj touto cestou podakovat za skvely kurz thajskej masaze minuly tyzden v Blave.
Som velmi rada, ze som sa na nom mohla zucastnit,
aj ked sa profesionalne nevenujem masazam, velmi vela som sa tam dozvedela, naucila, videla, pocula.....
a budem sa snazit vsetko to nejako absorbovat a na sebe dalej pracovat.
Inak sa citim uplne super, a sledujem, ze som omnoho ohybnejsia a to v dost podstatnej miere.
tak este raz diky a prajem ti vela uspechov a stastia na tvojej ceste zivotom.
Ahoj a dufam ze sa skoro uvidime na nejakom dalsom kurze, prednaske.......
Martina.

Moc ďakujem za kurz.
Skúšala na mamine. Skoro krochkala blahom.
Inak sa ti musím naozaj ešte raz poďakovať,lebo mám pocit,že je to hádam prvá masáž,ktorú som si nemala problém vybaviť a robiť hneď po kurze. Si výborný učiteľ! Drž sa toho a verím ,že budeš mať ešte mnoho spokojných kurzistov.
Majka


Prednedavnom som absolvovala kurz masaze Biely medved, kde sme pri praktickej casti kurzu sa navzajom masirovali a mozem povedet,ze lepsiu masaz som v zivote nemala.Bolo to fantazticke a vrelo to odporucam kazdemu kto potrebuje poriadnu hlbkovu masaz a nie len nejake hladenie.
Beata

1 TIBETSE MISY kurz zaciatocnokov 2019