REAKCIE ÚČASTNÍKOV SEMINÁROV, KURZOV, WORKSHOPOV

Prave dnes vecer som Ti chcel napisat a ty si nas predbehol . Dovol mi aby som Ti este raz touto cestou podakoval za cely ten uzasny tyzden co sme s tebou prezili . Pre nas je to tak silne , ze sa na to nedaju najst slova ... Kazdy den praktikujeme a je nam uzasne .Naozaj nas to uplne vzalo. Sme nesmierne radi, ze ta pozname, neber to ako poklonu to je proste fakt...

 

Díky ešte raz za výborný kurz, ktorý si pripravil. Naozaj mi to osvetlilo život a snažím sa ísť tou cestou.

 

Bol to vynikajúci kurz,vlial nielen do meridiánov množstvo novej energie, ale priniesol aj nové inšpirácie pre sebakultiváciu.                    

 

RADA BY SOM VYUZILA TUTO PRILEZITOST, ABY SOM SA VAM PODAKOVALA ZA MNOZSTVO PRIJEMNYCH  POCITOV, KTORE STE MI V PRIEBEHU KURZU TALGAR SPROSTREDKOVALI. VELMI RADA SA POD VASIM VEDENIM ZUCASTNIM AJ NA POKRACOVANI KURZU V BUDUCOM  ROKU.

 

Dakujem za kurz , veľmi veľa mi dal ...

 

 Chcela by som sa Vam este raz podakovat za seminar, poskytli ste nam uzasne informacie a mate uzasny dar nadchnut... Aj ked som to posledne dva dni uz nezvladala, dufam, ze som neposobila v skupine velmi destruktivne. Bol to na mna dost velky napor zvladnut vsetko to nove, co bolo na seminari a moje hranice ma nechceli pustit dalej... Ale uvedomujem si, ze Talgar je cestou, ktora ma z toho mojho uzavretia vyvedie von, som pevne rozhodnuta pravidelne cvicit (uzsom zacala :-), aj ked spociatku pomalicky, postupne, nenasilne... uz nemam z tych informacii taky chaos ako po seminari pred rokom...  tak som velmi rada, ze ste sa nam tak trpezlivo venovali...

 

Bol to  uzasny trening zivota a to, ako sa mi vyvija zivot a moj pristup k nemu je pre mna stale oblast, kde mam co hladat, co ma nesmierne fascinuje a bavi, dava a otvara nesmierne moznosti a tesim sa kam sa to bude vsetko casom vyvijat a co vsetko sa bude diat. Talgar som si jednoducho musel skor ci neskor najst. Malo to byt asi aj take podakovanie k Tebe.

 

Tesim sa na najblizsie stretnutie.

 

 Dozvedela som sa o pánovi Robertovi Urgelovi na Internete. Jeho stránky som objavila náhodou a zdali sa mi dosť zaujímavé. Tento víkend som prvú časť kurzu absolvovala,  no a  predčila moje očakávanie. Tam som si uvedomila, že každý z nás aspoň raz v živote ochorie a  v staršom veku už napĺňame čakárne lekára. Čím to vlastne je keď, chodíme na prevencie, zdravo sa stravujeme, športujeme, relaxujeme, meditujeme, no i  tak aspoň raz za rok sme chorý? Už naše deti sú choré. Na tomto kurze človek pochopí rozdiel západného sveta a sveta východného. Západný svet je podriadený logike a systému, ktorý nedokáže nájsť zdravú formu v otváraní  a uzatváraní sa. Čo je otváranie sa a uzatváranie sa? Je to práca s energiami prostredníctvom jemných vláčnych pohybov pri ktorých koordinujeme naše vnútorné energie na meridianových dráhach. Až na kurze som si uvedomila, že svoj deň zväčša trávim v stave strnulosti, strese  teda  v stave uzatvorenia sa, čo prirodzene vedie k ochoreniu. Krásnou formou jemných pohybov otvárania sa a systému pohybov uzatvárania sa, zvukovými efektmi a prípadne farbami sa môžeme  naladiť, otvoriť prietok energií Jin a Jang na celý deň. Dať ich do harmónie, do rovnováhy. Počas dňa, keď  pocítime  únavu, tak vizualizáciou si môžeme  naše pohyby opäť zopakovať. Touto pravidelnosťou  v cvičeniach sa dá udržať si svoje zdravie, náladu  a sviežosť po celý deň, po celý život. Nie je to tréning bojových umení, nie je tu žiadne obmedzovanie, kopírovanie pohybu niekoho iného, nie sú tu potrebné žiadne telocvične. Prácou s energiami je možné formovať svoje telo, dať  si do rovnováhy i našu váhu bez drastických diét,  tiež si prečistiť – detoxikovať svoj organizmus, tak aby nezostarol. Naozaj to doporučujem každému.

 

Ahoj Robo,mám potřebu se s tebou podělit o radost, věřím, že tě to také potěší.Tak jsem si v neděli uvařil ženšenový čaj, povedlo se rozhýbat energii, přeladil jsem se do otevření. Včera byl celý den taky fajn, pozdě odpoledne jsem si dal neplánovaně kávu, a prospělo mi to, v noci se krásně uzavřel, a dnes ráno jsem se probudil o hodinu dříve před budíkem, sluníčko mě vytáhlo, :-), tak jsem si i trochu s CD zacvičil. Je to fajn.Taky tomu pomohlo vědomé naladění do přejícnostï. To je supr povzbuzení do života po dlouhé době.

 

Prave dnes vecer som Ti chcel napisat a ty si nas predbehol . Dovol mi  aby som Ti este raz touto cestou podakoval za cely ten uzasny tyzden,  co sme s tebou prezili. Pre nas je to tak silne , ze sa na to nedaju  najst slova ... Kazdy den praktikujeme alebo ako to nazvat , a je nam uzasne. Naozaj nas to uplne vzalo. Sme nesmierne radi, ze ta pozname, neber to ako poklonu to je proste fakt...

 

Bol to uzasny trening zivota a to, ako sa mi vyvija zivot a moj pristup k nemu je pre mne stale oblast, kde mam co hladat, co ma nesmierne fascinuje a bavi a tie teoreticke frazy spoznavania sameho seba, ktorych je kopa, mi aj pri takejto sebaanalyze dava a otvara nesmierne moznosti, co pri takomto zamysleni je pre mna stale tak zvlastne fascinujuce a tesim sa kam sa to bude vsetko casom vyvijat a co vsetko sa bude diat. Talgar som si jednoducho musel skor ci neskor najst.

 

 

Dobry den pan Urgela,velmi krasne dakujem za poslane materialy, teraz bude lahsie orientovat sa v tej zaplave uzasnych informacii, co ste nam odovzdali na seminari.

 

 

Díky ešte raz za výborný kurz, ktorý si pripravil. Naozaj mi to osvetlilo život a snažím sa ísť tou cestou.

 

 Sú ľudia a činnosti, ktoré nás vedú k celistvosti a harmónii a presne toto vystihuje Vašu školu.... Vidím na sebe, ako sa vďaka Vám vzdelávam, ako absorbujem nové vedomosti, ako špongia a ako málo toho viem, hoci mám naštudovaných veľa kníh.... ako ma pohltilo Vaše učenie... a že som mala v živote to nesmierne šťastie dostať sa do Vašej blízkosti, k Vášmu učeniu To sa slovami nedá opísať Teším sa na pokračovanie ako malé dieťa Ďakujem za všetko.

 

 Veľmi pekne ďakujem Čím viac sa od Vás učím, tým viac prichàdzam na to, že najlepšia vec, ktorú som v uplynulom období spravila, bola joga interpretovaná Vami. Ja som sa ešte s takou vzācnou osobou ako ste Vy nestretla, nemienim sa podlizovať, ale to je realita. Vaše vedomosti sú gigantické a je mi cťou, že môžem chodiť na jogu k takému učiteľovi, ste pre mňa DAR a nevyčerpateľnà studnica vedomostí

 

Bol to najlepsi seminar akeho som sa doteraz zucastnil. Bol zamerany na zjednotenie a rozvoj tela, mysle a ducha. Rad by som sa podakoval organizatorovi Robovi, lektorovi Gintautasovi a vsetkym zucastnenym za vytvorenie a pomoc pri zdolavani a hladani novych moznosti kazdeho z nas. Uz sa tesim na pokracovanie.

 

Krásne nedelné ráno prajem, Napísať slovo ĎAKUJEM za včerajšok je naozaj málo, ak Vás vidím a počúvam, strácam prehľad o čase, o tom kde som, dokážem sa sústrediť na jedinú vec, na to, čo ovládate. Nepamätám si, kedy som sa dokázala tak sústrediť a vypnúť.

 

 Ahoj Robo,mám potřebu se s tebou podělit o radost, věřím, že tě to také potěší.Tak jsem si v neděli uvařil ženšenový čaj, povedlo se rozhýbat energii, přeladil jsem se do otevření. Je to fajn.Taky tomu pomohlo vědomé naladění do přejícnostï. To je supr povzbuzenído života po dlouhé době.

 

 Dobrý večer prajem, ani neviem, ako sa mám z celého srdca poďakovať....veď za to všetko, za tie hlboké znalosti o koré sa s nami delíte, ste ako nevyčerpateľná studňa vedomostí, môžu sa od Vás učiť všetci doktori, všetkých strčíte do vrecka Hlboko sa skláňam pred vašimi vedomosťami a Ďakujem, že mi bolo dopriate Vás poznať.S úctou

 

 Včera som sa nestihla poďakovať, čo ma veľmi mrzí To sa ani slovami nedá opísať, čo to pre mňa znamenalo Bolo to celé excelentné, Ďakujem, že mi bolo dopriate takéhoto niečoho sa dožiť.... Neskutočne ma to obohatilo, veď som sa vopchala dopredu, aby mi nič neuniklo Ďakujem, Ďakujem, Ďakujem

 

 Ďakujem za všetko, na tej joge ste úžasný, takéto niečo som doteraz nevidela, tie Vaše hodiny sú pôžitkom aj pre takých nováčikov, ako som ja.

 

 Ked ma bolela hlava - 1 paralen, to stacilo, a na to kava nezaberala ani dostatok tekutin.Potom prisiel Talgar a Zen Sen, tak som hned vyskusala caj (nevareny, len zaliaty). Znacny ucinok som citila na cerstvost hlavy.To som uz uplne zacala vynechavat kavu po cely mesiac. Vdecembri som bola prechladnuta a prvykrat v zivote ma pri tom nebolela hlava, ani oci, napriek zvysenej teplote. Mala som vo vnutri pocit zdravia a sily a cerstvej hlavy.

Názory študentov Talgar

   uvedené bez úprav

           

ZMENY VIDITEĽNÉ

                   Zmizla mi celulitída

1.            Začali mi slabnúť kŕčové žily a dnes sú po väčšinu časť dňa prakticky nehmatateľné.

2.            Chodila som zhrbená, dnes pri mnohých činnostiach dokážem oveľa lepšie držať vystretú chrbticu.

3.            Podstatne sa mi zlepšila  kvalita pokožky na chodidlách a rukách, ako aj kvalita nechtov.

 

                ZMENY NEVIDITEĽNÉ

1.            Zlepšenie imunitného systému - predtým som  3 mesiace v roku bola PN, prakticky celý rok som mala zápal dutín, ktorý sa mi často komplikoval do zápalu hlasiviek a pľúc. V súčasnosti mám občas zahlienený nos, ale viem si s tým poradiť aj bez liekov a PN.

2.            Zlepšenie stavu psychiky – mávala som strach z budúcnosti, často som sa hádala. Dnes prežívam v pokoji prítomnosť a /aj keď nemám na to viditeľný dôvod/ a teším sa na budúcnosť.

3.            Zmena chuti – podstatne mi prestalo chutiť sladké, posledný mesiac som jedla jedinú sladkú potravinu – med, nápoje iba nesladené.

4.            Viac pozornosti venujem svojmu zdraviu, menej pracujem.

5.            Mám jediný cieľ – súčasný zdravotný stav maximálne stabilizovať, prípadne zlepšiť. 

                Učiteľka 40 rokov

 

Ak sa dá niečo dosiahnuť za 1 rok v oblasti vnútra človeka, tak potom som vyťažila maximum. Úžasne dôležité bolo a je pre mňa vnútorné zjednotenie, pokoj a istota.

Vďaka našim stretnutiam som našla cestu. 

Učiteľka  24 rokov

 

Mávala som časté zápaly horných dýchacích ciest. Okrem tréningu so skupinou. denne trénujem asi 30-40 minút a za posledný rok  som ochorela iba 1 x. Pravidelné tréningy mi výrazne zlepšili aj držanie tela a ohybnosť celej chrbtice.

Študentka 15 rokov

 

Podarilo sa mi nájsť  stratený vnútorný pokoj. Pretože som podnikateľ. lepšie sa mi darí zvládať stres a prípadné neúspechy. Zlepšilo sa mi držanie a pohyblivosť tela. Naučil som sa  načúvať svojim vnútorným pocitom.

Podnikateľ  24 rokov